10 naudingų plaukų priežiūros patarimų

Namuose atliekamos procedūros yra ne ką mažiau veiksmingos už tas, kurias atlieka plaukų stilistai su savo priemonėmis. Pateikiame 10 taisyklių, kuriomis vadovaujantis, galėsi džiaugtis sveikais ir išpuoselėtais plaukais.
1. Tavo naudojamos priemonės tiesiog privalo turėti drėkinantį poveikį. Išsausėję ir žvilgesį praradę plaukai tikrai neprideda grožio, todėl stenkis, kad jie gautų pakankamai drėgmės.
2. Nepamiršk (o gal nepatingėk) naudoti aliejus plaukams. Tinka įvairūs aliejai, kadangi jie turi skirtingas sudedamąsias dalis, suteikiančias plaukams skirtingus rezultatus. Aliejų nauda plaukų būklei aukštinama dar nuo senų laikų ir savo gerųjų pozicijų neapleidžia iki šiol. Kartais gali palepinti plaukus ir įvairių aliejų mišiniais.
3. Nepažeisk plaukų juos per dažnai trinkdama. Šią procedūrą atlik tada, kai to jau reikia, o ne būtinai kasdien, nes kažkas taip pasakė. Per dažnas galvos trinkimas gali išsausinti plaukus, nes pažeidžiamas jų natūralus apsauginis lipidų sluoksnis. Taip atsitikus, teks sukti galvą, kaip atgaivinti savo plaukučius. Neveltui pirmas patarimas buvo naudoti drėkinančias priemones.
4. Rūpindamasi plaukais, prisimink, kad jie nemėgsta per daug karščio. Kai trinksi galvą, pasistenk, kad vanduo nebūtų labai karštas. Geriau priprask prie vėsesnio vandens srovės, kuri padės tau išsaugoti plaukus sveikesnius ir gyvybingesnius.
5. Būk švelni savo plaukams. Nežalok jų smarkiai trindama rankšluoščiu ar šukuodama ir pešdama, nes labai skubi… Su plaukais, o ypač su šlapiais, reikia elgtis itin atsargiai ir švelniai. Po maudynių, leisk jiems išdžiūti ir tik tada šukuok, pradėdama nuo plaukų galiukų ir kildama aukštyn, kad mažiau jų išpeštum.
6. Atkreipk dėmesį kokias šukas naudoji. Jos taip pat turi įtakos tavo plaukų būklei. Rinkis tik kokybiškas ir kuo mažiau plaukus žalojančias šukas, o jei turi, pavyzdžiui, metalinais šereliais, kuo greičiau kas išmesk. Šereliai neturėtų būti pernelyg tankūs, taip pat jų galiukai turėtų kuo mažiau “braižyti” plaukų paviršių.
7. Pagalvok ar tau tikrai reikia tiek plaukų formavimo procedūrų? Karštas oras džiovinant plaukus džiovintuvu, karštas tiesintuvas ar garbanojimo žnyplės… Visa tai kenkia tavo plaukams, o atstatyti pradinę jų būklę nėra taip paprasta. Jei visgi negali to išvengti, bent pasirūpink tinkama plaukų apsauga, pavydžiui, purškikliu, apsaugančiu nuo karščio.
8. Tavo plaukams kenkia ne tik karštis, bet ir šaltis, tad stenkis juos apsaugoti nuo pernelyg šalto oro. Pučiant žvarbiam vėjui, dėvėk kepurę, o lyjant lietui, pasiimk skėtį..
9. Palepink savo galvos odą masažu. Nebūtina skubėti į grožio saloną, kad tau šią procedūrą atliktų, gali švelniai pamasažuoti galvos odą ir pati. Tokie reguliarūs masažai akivaizdžiai pagerina plaukų būklę, padeda išsaugoti drėgmę ir greičiau augti.
10. Negalvok, kad tavo plaukų grožis priklauso tik nuo išorinių faktorių, jį lemia ir tavo įpročiai, kurie, atrodo, visai nesusiję su plaukų priežiūra. Labai svarbi yra tavo mityba. Galvos odos ir plaukų būklei teigiamą įtaką daro daug baltymų turintys produktai, tad jei pastebėsi, kad plaukai praranda savo natūralų grožį, pakoreguok savo mitybos įpročius.
Kiekviena gali turėti tokius plaukus, apie kokius ir svajoja, tam tereikia žinoti kelias paprastas taisykles ir pasistengti jų laikytis. Būkime gražios ir rūpinkimės savimi!