Modelis Sannie Pederson apie negailestingą modelių kelią mados modelių link

Yra daugybė vaistų, kurių išgėrus, praeina alkio jausmas ir žmogus kurį laiką jaučiasi sotus ir nevalgęs. Šių vaistų vartojimas yra dažnas reiškinys tarp modelių. Tai vienas iš žiauriausių būtų, kurį modeliai naudoja, kad išliktų liekni.
Konkurencija mados pasaulyje yra be galo žiauri. Modeliai turi praeiti sunkų kelią, kad patektų į mados pasirodymus. Net kai jie patenka į mados šou, jie nuolat susiduria su atšiauriomis sąlygomis ir dažnai už tai jiems gana mažai moka arba nieko nemoka.
„Modeliai praeina pragarą, kad išliktų liekni“, – sako Pedersen, kuri yra ne kartą dalyvavusi mados pasirodymuose. Jai teko gyventi kartu su kitomis merginomis, kurios taip pat buvo mados modeliai. Sannie pasakojo, kad viena mergina užsirakino tualete ir neišėjo 12 valandų. Buvo girdėti tik kaip ji dejuoja agonijoje iš skausmo. Pasirodo mergina buvo išgėrusi labai daug ir stiprių laisvinamųjų, kad greitai nukristų svoris. „ Aš buvau labai išsigandusi, nežinojau ką daryti. Ta mergina buvo tokia apsėsta savo svorio. Ji netgi užsirašinėjo kiek vandens ji išgeria“, – sakė Pedersen
Kada pati Sannie Pederson atvyko į Niujorką, jai beviltiškai sekėsi patekti į atrankas. Todėl pradėjo laikytis dietos, į kurią įėjo tik cigaretės ir vanduo. „Tuomet aš buvau itin liekna. Ant mano kaulų nebuvo nei truputį mėsos“, – pasakojo modelis. Šiuo metu Sannie atrodo kur kas sveikiau ir gyvena su savo vyru, kuris yra dar ir jos asmeninis treneris. Sanie Pederson modelių atrankose visada sakydavo, kad ji per stora mados pasauliui, net tuomet, kada modelis nieko nevalgė ir buvo permatoma. Mados pasirodymuose Pedersen dažnai būna pavadinta nutukusia arba per stora. „Kai kartą Pederson lankėsi vienoje iš žymiausių pasaulio modelių agentūrų, kurioje agentūros savininkas modelio išvaizda buvo patenkintas, tačiau ne sužavėtas. Jis pasakė tiesiai Sannie į akis: „Tai mano modelių agentūra ir man patinka anoreksikės“.
Kai kurie dizaineriai neleidžia modeliams net vandens atsigerti mados pasirodymu metu, nes bijo, kad modeliai atrodys storesni ir išpampę. Kartais modeliams tenka net slapčia įsmukti į tualetą, kad atsigerti šiek tiek vandens kol dizaineriai nemato.
Tačiau kartais ir gražios išvaizdos nepakanka, kad patekti į mados pasirodymus. Modelis turi būti žinomas arba bent jau ne kartą patekęs ant žymių žurnalų viršelio.
Kartu su šia aktyvia ir negailestinga konkurencija, modeliai susilaukia dar ir paguodžiančių frazių, tokių kaip „Tu esi niekas kaip tik gražus pakabukas. Tavo darbas yra be privilegijų ir t.t.“. Tačiau, kad ir kokį sunkų ir negailestingą kelią mados modeliams tenka praeiti, kad patekti į mados pasirodymus, tas jausmas, kai modelis užlipa ant podiumo ir juo eina – yra nepakartojamas ir nepamirštamas, tuomet pasimiršta visi praeiti vargai.