TOP modelių sėkmės istorijos

Mados pasaulyje sakoma, kad modeliai turi atrodyti taip, kad vyrai jų geistų, o moterys trokštų jomis būti… Nors ilgakojų manekenių tūkstančiai, tačiau tik nedaugelis įtinka vyrų ir moterų auditorijai bei palyginti trumpą karjerą paverčia aukso kasykla.

Žurnalo „Forbes“ skelbiamuose daugiausia uždirbančių modelių sąrašuose šios moterys užima aukščiausias pozicijas, nes jų sąskaitos per metus pasipildo keletu ar net keliolika milijonų JAV dolerių. Ilgainiui tik penkiaženklės ir šešiaženklės sumos tampa vertos jų pasirodymo mados renginiuose ir reklamose. Nenuostabu, kad sėkmingiausios gražuolės vos sulaukusios dvidešimt kelerių metų jau mėgaujasi prabangiu gyvenimu ir yra ramios dėl sočios senatvės. Pažvelkime iš arčiau į jų sėkmės istorijas.

Ne vienas talentas

Modelis Cara Delevingne kilusi iš kilmingos britų aristokratų šeimos. Jos giminėje yra ne vienas bajoras, seras, lordas ir dama, rašytojas ir aktorius. Belgravijoje (Londone) augusiai mergaitei nieko netrūko, tačiau laiko Francio Hollando mergaičių mokykloje laimingiausiu ji tikrai nepavadintų – C. Delevingne turi įgimtą dispraksiją (sutrikusią judesių koordinaciją), tad nemažai paprastų dalykų jai atrodė neįveikiami. Tiesa, žvelgdamas į ją grakščiai žingsniuojančią podiumu niekada neįtartum, kad jos judesiai ne tokie, kokie turi būti.

Pirmą žingsnį mados pasaulyje Cara žengė vos 10-ies. Drauge su modeliu Lady Eloise Anson pozavo fotosesijai „Vogue Italia“. Išstypusią šviesiaplaukę atrado mados pasaulio senbuvė Sarah Doukas. Tačiau net ir anksti pastebėta C. Delevingne neužkariavo pasaulio per dieną.

Net dvejus metus Cara nesėkmingai keliavo iš vienos modelio atrankos į kitą, kol pagaliau ją pastebėjo „Burberry“. Tik po darbo su šiais mados namais britei pasipylė pasiūlymai žengti podiumu ir už tai gauti normalų atlygį. Dabar be C. Delevingne neįsivaizduojama nė viena garsi mados savaitė. Dėl modelio paslaugų pešasi mados namai „Moschino“, „Dolce & Gabbana“, „Kenzo“, dizaineriai Nina Ricci, Sonia Rykiel, Stella McCartney, Karlas Lagerfeldas, Marcas Jacobsas ir daugelis kitų. Dar vienas C. Delevingne talentas – aktorystė. Britų gražuolė filmavosi ne vienoje kino juostoje. Naujausias jos vaidmuo filme jaunimui „Popieriniai miestai“ (angl. „Paper Towns“, 2015) sulaukė ir kino industrijos grandų įvertinimo.

Jei Carai nusibostų ir mados, ir kino industrija, ji galėtų tapti popscenos žvaigžde, nes puikiai dainuoja, groja būgnais ir gitara. Prieš kelerius metus talentingai merginai buvo pasiūlyta tapti atlikėja, tačiau prodiuseriai nenorėjo, kad ji prisistatytų tikru vardu, o dainuoti pasislėpus po sceniniu slapyvardžiu Carai atrodė kvaila. Dar vienas gražuolės talentas – kurti drabužius. Galima sakyti „ant podiumo užaugusi“ jauna moteris turi puikų skonį ir išmano tendencijas. Ji sukūrė jau dvi drabužių kolekcijas mados namams „DKNY“ ir „Mulberry“.

3e704b6988af52e27ae84d5070a08024

CaraDelevingneLFWBurberryProrsumRunway4Y 9NKCovCdl

supermodel cara delevingne walks runway

Išsivaduoti iš sesers šešėlio

Pirmą kartą pasaulis Kendall Jenner išvydo pradėjus transliuoti bene populiariausią realybės šou „Keeping Up With The Kardashians“. Nors kone visą žiūrovų dėmesį be didelio vargo prikaustė vyresnės seserys Kim, Kourtney ir Khloe Kardashian (mat jų kasdienybė buvo kur kas labiau intriguojanti), tačiau šiek tiek šlovės spindulių tekdavo ir jaunesnėms sesėms Kendall bei Kylie. Kendall nuo pat mažumės buvo kukli ir nemėgstanti išsišokti mergaičiukė. Kaip viename interviu atviravo nepriekaištingos išvaizdos supermodelis, ne tik milžiniškas susidomėjimas jų šeima, bet ir pribloškianti vis tobulinama seserų išvaizda vertė ją gūžtis ir nepasitikėti savimi. Kai paauglystėje veidas „pasipuošė“ spuogeliais, Kendall tapo uždara ir bijojo pakelti akis į bendramokslius bei praeivius gatvėje.

Nors garsi paauglė į šalis nesidairė, tačiau ją matė daugelio akys, taip pat ir modelių atrankas organizuojančių agentūrų atstovų. Netrukus keturiolikametei buvo pasiūlyta dirbti kompanijoje „Wilhelmina models“. Kelerius metus vis gražėjanti mergina fotografavosi įvairioms reklaminėms kampanijoms, JAV, Europoje ir Azijoje populiariems žurnalams. Praėjusiais metais K.Jenner pasirašė bendradarbiavimo sutartį su kita modelių agentūra ir ėmė žingsniuoti podiumu. Dėl įtempto darbų grafiko, Kendall teko mokytis namuose, nes visur tiesiog nebespėdavo.

Pastaruosius dvejus metus Kendall Jenner demonstruoja garsiausių pasaulio dizainerių ir mados namų kurtus drabužius. Be JAV supermodelio neįsivaizduojamos ir garsiausios mados savaitės. Drauge su kitais daugiausia uždirbančiais ir geidžiamiausiais modeliais ji žengia podiumu pasipuošusi mados namų „Chanel“, „Givenchy“, „Marc Jacobs“, „Dolce & Gabbana“, „Balmain“ drabužiais iš naujausių kolekcijų.

60285b4a4398480d92701f0c9bce8121

54ae5131ad8d3 elle kendall jenner bottega veneta v elv

hbz kendall jenner runway von furstenberg s16 013

Didelė širdis

Nedideliame Rusijos miestelyje gimusi Natalia Vodianova vaikystėje nė nesvajojo apie šlovę ir turtingą gyvenimą. Šeimoje ji augo kartu su dviem įseserėmis Kristina ir cerebriniu paralyžiumi sirgusia Oksana. Mama dukras augino viena, nes santykiai su abiem vyrais nesusiklostė. Nuo pat mažens būsimas modelis padėjo mamai prekiauti vaisiais gatvėje, vėliau su draugais įsigijo vaisių kioskelį. Bet sulaukus penkiolikos gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis. Paraginta aplinkinių komplimentų mergina nusprendė nuvykti į modelių agentūrą. Po sėkmingos bandomosios fotosesijos netrukus į šeimą ėmė plaukti pinigai. Būdama vos septyniolikos N.Vodianova persikėlė į Paryžių, čia pasirašė sutartį su tarptautine modelių agentūra „Viva Models“.

Gražuolė rusaitė žingsniavo podiumais demonstruodama garsiausių aukštosios mados kūrėjų drabužius ir fotografavosi įtakingiausiems mados pasaulio leidiniams. Jos atvaizdas puošė bene visų šalių „Vogue“, „Vanity Fair“, „Cosmopolitan“, „Harper‘s Bazaar“, „L‘Officiel“ viršelius. Tačiau bene pelningiausia jai buvo net aštuonis sezonus iš eilės pratęsta bendradarbiavimo sutartis su mados namais „Calvin Klein“ – mergina susikrovė milijonus ir tapo žinoma visame pasaulyje.

N.Vodianova jau seniai žinojo, ką darytų, jei staiga praturtėtų. Vaikystėje gyvenimo nelepintai gražuolei labiausiai rūpėjo mažieji planetos gyventojai. Taigi įkūrusi fondą „Nuoga širdis“ (angl. „Naked Heart Foundation“) ji renka lėšas šeimoms, kurios augina negalią turinčius vaikus. Dar viena unikali moters idėja – išgyvenusius karo konfliktus ir netekusius artimųjų vaikus gydyti žaidimo forma. Iš viso atidaryta net 90 žaidimviečių, čia vaikus lavina įvairių sričių specialistai. N.Vodianova su bendraminčiais sukūrė ir mobiliųjų telefonų programėlę. Naudojant „Elbi“ vienu mygtuko spustelėjimu galima paaukoti pinigų vienai iš pasirinktų labdaros ir paramos organizacijų. Turbūt nenustebinsime pasakę, kad Natalia ne kartą apdovanota už filantropinę veiklą?

NataliaVodianovaRobertoCavalliMilanFashionU4mRia dclol

tumblr n4w912FRNs1s7xduro1 500

f0346e3bdfe4caaf5c261821c6c49adc

Grakštumo išmokė baletas

Buvęs „Victoria’s Secret“ angelas Karlie Kloss turi net tris seseris: Kristine ir dvynes Kimberly bei Kariann. Tikriausiai atkreipėte dėmesį, kad visų seserų vardai iš „K“ raidės kaip ir garsiųjų Kardashianų moterų. Tačiau tai vienintelis dalykas, kuris sieja šias šeimas. Na, ir podiumas, kuriame Karlie Kloss ne kartą susitiko su Kendall Jenner. Beje, apie podiumą vaikystėje Karlie nesvajojo. Nuo pat mažų dienų ji lankė baleto mokyklą, tačiau, kai paauglystėje išstypo iki 1,85 m, buvo paraginta pagalvoti apie modelio karjerą. Šokdama mergaitė buvo išmokusi grakštumo, taisyklingos laikysenos, plastiškų judesių, todėl iškart buvo atrinkta iš gausaus būrio pretendenčių demonstruoti drabužius.

Talentus medžiojusi modelių agentūra „Elite“ netruko vietinės reikšmės drabužių pristatyme pastebėti tikro talento ir tuoj pat pasirašė sutartį su pradedančiąja manekene. Netrukus K.Kloss persiviliojo modelių agentūra „NEXT“, ir ji buvo tiesiog įsukta į darbus. Pirmojoje mados savaitėje Niujorke naujokė podiumu žengė net 31 kartą! Ji demonstravo Marco Jacobso ir Carolinos Herreros kurtus apdarus. Ir visai netrukus vyko į Paryžiaus mados savaitę, kur žingsniavo net 64 kartus apsivilkusi bene visų garsiausių mados kūrėjų drabužiais. Ir čia jauna gražuolė pajuto esanti teisinių ginčių epicentre – „Elite“ padavė „NEXT“ į teismą, kad pavogė jų kylančią žvaigždę. Galiausiai įmonės išsiaiškino tarpusavyje, ir K. Kloss galėjo ramiai dirbti toliau.

Dizainerio Jonho Galliano mūza tapusi mergina papuošė daugybę garsiausių mados leidinių ir renginių, sublizgėjo ir kitais talentais. Buvo viena MTV kino apdovanojimų raudonojo kilimo reporterių, filmavosi serialo „Liežuvautoja“ („Gossip Girl“) epizode bei Taylor Swift vaizdo klipe „Bad Blood“. Beje, modelis ir dainininkė yra geros bičiulės. Daug kas nežino ir dar vieno fakto apie ilgakoję gražuolę. Ji yra programuotoja ir kompiuteriniais terminais svaidosi neblogiau už bet kokį paromis prie kompiuterio rymantį vaikiną. Dar Karlie mėgsta gaminti valgyti, ypač kepti sausainius.

b5b205f9aa36fb7ecab691b71cc10b49

karlie kloss walks balmain x hm runway show 1

karlie kloss on the runway of mugler fashion show in paris 4

Modelis nuo mažų dienų

Kai visos mūsų straipsnio herojės dar nė nežinojo žodžio „modelis“ reikšmės, Gigi Hadid jau pozavo fotografams – karjerą pradėjo būdama vos dvejų! Kadangi Gigi mama modelis Yolanda Foster sukosi mados pasaulyje, mažylė nuolat buvo mados fotografų ir dizainerių akiratyje. Ją pastebėjo „Guess“ dizaineris Paulas Marciano ir nusprendė „įdarbinti“ kolekcijų „Baby Guess“ modeliu. Pirmasis G. Hadid karjeros etapas tęsėsi iki tol, kol jai reikėjo daugiau laiko skirti mokyklai. Malibu vidurinėje mokykloje mergina ne tik krimto mokslus, bet ir žaidė tinklinį, jodinėjo žirgais ir sėkmingai dalyvaudavo varžybose. Visgi po kurio laiko pasirašė sutartį su „IMG Models“. Taip pamažu Gigi atsidūrė viso pasaulio dėmesio centre.

Būti nuolat stebimai gražuolei – anokia naujiena. Jau kelerius metus Gigi mama filmuojasi realybės šou „Tikros Beverly Hilso namų šeimininkės“ , tad visi namiškiai taip pat šmėžuoja ekrane. O tų namiškių – visas tuntas. Gigi turi seserį Bellą (taip pat modelį) ir brolį Anwarą. Kai mama ištekėjo už muzikos prodiuserio Davido Fosterio, šeima pasipildė 5 įseserėmis. Negana to, jos tėtis taip pat sukūrė naują šeimą ir Gigi įgijo dar dvi vyresnes įseseres. Gana dažnai spauda analizuoja ir jos santykius su vaikinais. Atskleisime, kad jų jaunos merginos gyvenime kol kas buvo trys ir visi jie – dainininkai.

gigi beauty evolution 04

gigi hadid walks balmain x hm runway show 6

gigirs 634x1024 151020201233 635 4balmain runway.ls.102015