Šį kartą garsiausi mūsų šalies drabužių dizaineriai atskleidžia kaip iš tikrųjų jų darbas atrodo iš arti.
Eglė Mickevičienė
Pati Eglė mėgsta jaunatvišką, netgi valiūkišką stilių, bet su klientais yra labai lanksti ir atsižvelgia į kiekvieno poreikius. Kam teko su ja dirbti, tas žino, kad ši moteris dažnai aukojasi pati dėl kito gerovės. Eglės nuomone, Lietuvos dizaineriai negali orientuotis tik į vieną sritį, norint būti reikalingu, reikia sugebėti atlikti daug darbų, todėl pati ji dirba su reklamų projektais, kuria įvaizdžius žurnlaų viršeliams, daro grimą, renka klientams drabužius, kerpa plaukus… Trumpai tariant, Eglės nuomone, reikia būti universaliam, o ji pati be to ir labai nuoširdi bei kantri.
Mantas Petruškevičius
Stilistas, kuriuo pasitiki garsiausios šalies moterys ir merginos. Kaip sako pats Mantas, jis savo darbo valandų ir įkainių neskaičiuoja, patys klientai įvertina jo pastangas ir rūpestį, o už tai gautas atlygis dar nė karto nenuvylė. Manto sukurti įvaizdžiai yra itin prabangūs, todėl dažniausiai jo paslaugomis naudojasi pinigų negailinčios moterys. Būna atvejų, kai gautus arbatpinigius stilistas skaičiuoja net ne šimtais, o tūkstančiais. Mantas puikiai įsitvirtinęs šioje srityje, bet ir jis neslepia, kad darbas reikalauja daug pastangų ir laiko.
Julija Žilėnienė
Stilistė, kuri drąsiai ir be abejonių patvirtina nuostatą, kad dizainerių paslaugomis naudojasi daugiau pinigų turintys žmonės. Pasak jos, dizainerių darbai originalūs, vienetiniai ir unikalūs, todėl negali būti pigūs. Žinoma, tas jausmas, kai dėvi būtent tau sukurtą ir pasiūtą drabužį, viską atperka. Pati Julija teigia, esą iš šio amato uždirbti labai daug pinigų sunku, kadangi Lietuvoje tik nedidelė dalis žmonių gali patikėti savo stilių dizaineriams ir stilistams. Pati stilistė dėvi ne tik savo pačios kurtus drabužius, bet ir pirktus įvairiose parduotuvėse, tai padeda susikurti ir atrasti savitą stilių.
Jurgita Stakauskaitė
Jurgita teigia, kad į dizainerius, o ypač į tokius kaip ji, kreipiasi tik išskirtiniai, ar bant jau norintys tokiais būti, žmonės. Pati Jurgita kuria apatinio trikotažo gaminius. Savo darbą pradėjusi fabrike dizainerės – konstruktorės vietoje, ji ilgai netruko suprasti, kad nori kurti ir dirbti be kitų įtakos, tad pradėjo tuo užsiimti pati viena. Kuriant drabužius, nesvarbu viršutinius ar apatinius, reikia nebijoti eksperimentuoti, fantazuoti, nes būtent tada atsiranda unikalumo ir išskirtinumo bruožai. Pati stilistė pastebi, kad vis gi Lietuvoje moterys labiau linkusios rinktis juodos spalvos apatinį trikotažą, puoštą įvairiomis detalėmis: kristalais, siuviniais, nėriniais… Kadangi viskas siuvama rankomis, darbas yra sunkus, kruopštus, o kartu ir atitinkamai įvertinamas.
Egidijus Rainys
Dizaineris neigiantis nuomonę, kad stilistų paslaugomis naudojasi tik turtingi žmonės. Pasak jo, visada su klientu derinama ne tik drabužių išvaizda, bet ir kainos, tad jei galimybės ribotos, visada galima rasti sprendimą ir sukurti mažiau išlaidų reikalaujantį rūbą. Egidijus taip pat pastebi, kad kolekcijų pristatymuose demonstruojami drabužiai tėra parodomasis šou, skirtas dizainerio žinomumui didinti, bet drabužiai ten retai pritaikyti dėvėjimui, todėl retai parduodami. Dizaineriai kuria kiekvienam žmogui individualiai, išanaliazvę ir aptarę kas konkrečiam žmogui tinka ir patinka, o tai itin sudėtingas darbas, reikalaujantis daug laiko ir kantrybės.