Kaip dirbti su fotografu?

Toliau pateikiami keli naudingi patarimai, kurie gali būti taikomi daugeliui situacijų, kai reikia dirbti su fotografais:

Brandžiai bendraukite. Kreipdamiesi į fotografą, nebendraukite su juo, lyg jis būtų Jūsų geriausias draugas. Siunčiant trumpąsias žinutes ar elektroninius laiškus, vartokite pilnus sakinius su gera gramatika, kuriuose nėra trumpinių. Nerašykite jaustukų, kuriuos paprastai įtraukiate į pranešimą, kurį siunčiate draugui. Visuomet prieš siunčiant pranešimą pagalvokite apie pirmąjį įspūdį ir prisistatykite taip, kad asmuo, su kuriuo bandote susisiekti, Jus suprastų teisingai.

Padarykite namų darbus. Prieš susisiekiant su fotografu, įsitikinkite, kad ne tik patikrinote jo portfolio, interneto svetainę ir socialinės žiniasklaidos puslapius, bet ir perskaitykite jo aprašymą ir viską, kas susiję su jo darbo istorija ir patirtimi. Jie šios informacijos į savo svetaines neįtraukė šiaip sau, tai padės Jums, kaip modeliui, sužinoti, ar šis asmuo yra tas, su kuriuo norėtumėte dirbti.

Turėkite aiškią viziją. Negalima tikėtis, kad fotografas viską nuspręs už Jus. Ar Jums reikia naujų nuotraukų? Ar norite sukurti modelio portfolio, kuris padėtų Jums gauti užsakymų, kaip laisvai samdomam modeliui? Ar Jūsų modelių agentūros atstovas nori, kad atnaujintumėte savo modelio portfolio?

Pasakykite tai jam, taip pasieksite daug greičiau rezultatus, kurių norite. Taip pat, gausite papildomų taškų, jei turite nuorodų/Jus įkvepiančių vaizdų, kurie aiškiai parodo, kokia išvaizda ir emocijos Jums priimtinos fotosesijos metu.

Papasakokite jiems truputį apie save. Tai nereiškia, kad turite pateikti visą savo biografiją. Pateikite tik svarbiausius faktus, trumpai ir aiškiai. Jei neturite modeliavimo patirties, taip ir pasakykite. Trumpai apibūdinkite savo patirtį, jei tokios turite, ir kokiu tikslu norite dirbti su jais.

Laikykitės savo vizijos. Fotosesijos metu bus daug bendravimo su fotografu. Būtų gerai prieš pradedant dirbti vienas su kitu, jog susitiktumėte bent kartą visko aptarti, ypač jei niekada anksčiau nesate susitikę.

Kad ir kokių lūkesčių, susitarimų turite, jų turėtų laikytis abi šalys, kad būtų užtikrintas teigiamas rezultatas. Išsiaiškinkite kur bus daroma fotosesija, kur ir kokį makiažą bei šukuoseną turėtumėte pasidaryti, jei to nesuorganizuos už fotosesiją atsakingi asmenys ir kaip dar kitaip galite pasiruošti fotosesijai, taip palengvinsite patį darbą fotografui, kuriam nereikės rūpintis dėl visų smulkmenų.

Atvykite anksčiau ir visada būkite pasiruošę. Atvykite 10-15 minučių prieš fotosesiją, būkite nusiprausę ir nusiskutę. Būtinai apgalvokite savo drabužių spintą, kurią vešitės į fotosesiją, įskaitant aksesuarus ir avalynę. Apgalvokite pozas, kurias demonstruosite fotosesijos metu. Jas galite praktikuotis prieš veidrodį arba žiūrint vaizdo medžiagą, kuri pravers fotosesijos metu. Yra daug būdų, kaip galite patys pasiruošti ir išnaudoti didžiąją laiko dalį besiruošiant fotosesijai.

Atsipalaiduokite ir pozuokite. Kaip minėta anksčiau, ne visi fotografai yra vienodi. Jų fotografavimo stiliai, asmenybė ir darbo etika įvairiose srityse skirsis.

Naujiems modeliams, nereikia tikėtis, kad visi fotografai pasakys ką daryti ir kaip pozuoti. Kai kurie iš jų mėgsta vadovauti naujiems modeliams, o kiti tikisi, kad Jūs patys išsiaiškinsit kaip Jums yra tinkamiausia pozuoti. Daugelis fotografų prašo eksperimentuoti su pozomis ir suprasti, kad ne visi vaizdai atrodys tobulai, bet juk Jūs abu ties tuo ir dirbate, kad gauti kuo geresnį rezultatą.

Būtinai padėkokite. Pasibaigus fotosesijai, nusiųskite fotografui el.laišką/pranešimą, kad padėkotumėte Jam ir praneštumėte, kad laukiate galutinių rezultatų. Grįžtamasis ryšys yra labai vertinamas, nesvarbu kur dirbate. Negalima laukti savaitės, jog pasakytumėte ačiū. Tai atlikite tą pačią dieną arba kitą.

Kai gausite nuotraukas ir pradėsite jas publikuoti internete, vadovaukitės bendru sutarimu ir už nuotraukas viešai padėkokite fotografui. Pažymėkite jį, įtraukite jo socialinės žiniasklaidos nuorodą, nuorodą į svetainę ir pan.

Kaip Jūs norite, kad Jūsų atvaizdai atvertų modeliavimo galimybes, fotografas taip pat nori, kad jo darbas patrauktų kitų akį.