Kodėl neverta praleisti pusryčių?

Dietologai teigia, kad sveiki pusryčiai – žmogaus dienos energija. Sveiki ir visaverčiai pusryčiai atlieka didžiulį vaidmenį, norint palaikyti subalansuotą cukraus kiekį kraujyje visą dieną, kas reiškia stabilią energiją ir gerą nuotaiką. Sveiki pusryčiai ne tik stabilizuoja cukraus kiekį kraujyje, bet ir padeda pasirinkti teisingesnius sprendimus, renkantis maistą likusią dienos dalį.

Energingai ir darbingai dienai – pirmiausia pusryčiams reikalingi baltymai. Dauguma žmonių pusryčiams pasirenka skrebutį su uogiene – kas yra visiškas nuodas smegenims, vyksta energijos nuosmukis tiek protinei, tiek fizinei žmogaus būklei, nes toks cukraus kiekis kraujyje nuo pat ryto – sukelia visišką „chaosą“ organizme. Sveiki pusryčiai gali būti: kiaušinis, avokadas, žalumynai, graikiškas jogurtas, uogos, riešutai, įvairios sėklos.
Geri, maistingi pusryčiai ne tik suteikia energijos jausmą visai dienai, bet ir padeda geriau veikti protui – kas labai reikalinga darbe ar moksluose bei suteikia malonų ir lengvą sotumą jausmą. Tikriausiai kiekvienas pastebi, kad nepapusryčiavus, pradeda jaustis nuovargis, irzlumas ir išsekimas. Visą dieną norisi cukraus ir nesveikų angliavandenių, tuo tarpu sveikai papusryčiavus – organizmas nori rinktis jau sveikesnį maistą.
Dietologai taip pat teigia, kad pusryčiai turi įtakos skydliaukės veiklai (medžiagų apykaitai). Pusryčių praleidimas – gali sukelti organizmui stresą, dėl kurio išsiskiria kortizolis, kuris stabdo svorio metimą. Pusryčiai taip pat padeda nepersivalgyti kito valgymo metu.
Sveiki pusryčiai yra puiki galimybė gauti daug maistingų medžiagų ir vitaminų visai dienai. Pusryčiams galite pasirinkti maistą, kuriame gausu antioksidantų: uogos, jogurtas, žalumynai. Praleidžiant pusryčius, mažai šansų gauti pakankamai vitaminų, mineralinių ir maistinių medžiagų likusią dienos dalį. Taip pat, nepapusryčiavus – tikėtina, kad pietums ar vakarienei rinksitės kaloringą, mažai vertingų maistinių medžiagų turintį maistą.
Taigi, pusryčiai yra pagrindinis ir svarbiausias dienos patiekalas, todėl stenkitės jo nepraleisti!