IŠSKIRTINIAI MODELIAI

Nors daug metų buvo diegiama nuomonė, kad modeliai negali turėti kažkokių keistų ar nepatrauklių išvaizdos akcentų, dabar vis labiau populiarėja vadinami keistos išvaizdos modeliai. Kokie jie? Kitokie. Laužantys nusistovėjusius standartus. Dažniausiai sergantys kokia nors odos liga ir dėl to turintys odos ar plaukų pakitimų.

Pastaruoju metu itin sparčiai garsėjantis modelis – Melanie Gaydos. Ši mergina serga labai reta liga – ektodermine displazija. Dėl šios klastingos ligos Melanie neturi nei plaukų, nei dantų, bet tai jai netrukdo kopti karjeros laiptais grožio industrijoje.

Dar nuo pat ankstyvos vaikystės modelis jautė diskomfortą, jai nuolat perštėjo akis, įaugdavo blakstienos, todėl nuo tada iki dabar ji labai prastai mato. Dėl jos ligos aplinkiniai merginos vengė, nors liga neužkrečiama, bet žmonės su ja bendravo labai nenoriai.

M. Gaydos prisimena, kai būdama 26 – erių pirmą kartą pajautė, ką reiškia turėti dantis. Jai buvo pagaminti specialūs dantų protezai. Jais mergina džiaugėsi neilgai, nes nepripato ir nusprendė atsisakyti. Tikriausiai tiek metų pragyvenus be jų, buvo tiesiog keista ir nepatogu, todėl Melanie pareiškė, kad dantų protezai jai visai nereikalingi. Ji tiesiog išmoko gyventi taip, ir dirbtiniai patogumai jai nereikalingi.

Pastebima, kad būtent šios merginos drąsa ir užsispyrimas keičia mados industriją iš esmės. Tokie žmonės yrea labai reikalingi, jie leidžia ir kitiems pasijusti eant arčiau šios srities. Deja, daugelis merginų, turinčių tokių ar panašių sveikatos problemų dažniausiai bijo jas parodyti viešai, o ką jau kalbėti apie bandymą tapti modeliais.

Pradėjusi karjerą Melanie pradėjo labiau pasitikėti savimi, atsisakė anksčiau dėvėto peruko ir tapo daug laimingesniu žmogumi. Toks pokytis jos gyvenime taip pat paskatino daugiau domėtis įvairiais dalykais, o ypač žmonėmis.

Melanie Gaydos nėra vienintelis modelis taip išsiskiriantis iš visų kitų. Kita modelių pasaulyje taip pat gerai žinoma mergina – Winnie Harlow. Ši mergina serga baltmės liga. Išskirtinė, dėmėta jos oda, pakeitė nusistovėjusius mados monopolininkų grožio standartus.

Dažniausiai modeliai gali didžiuotis lygia, be jokių priekaištų oda. Winnie oda yra visiška to priešingybė – ji tamsi su baltomis dėmėmis. Dėmėmis nusėtas visas jos kūnas: ir veidas, ir rankos, kojos… Šis išvaizdos defektas nesutrukdė merginai siekti savo svajonės ir ji per realybės šou “America’s Next Top Model” taip visus sužavėjo, kad po to vakaro pasipylė įvairūs pasiūlymai iš fotografų, dizainerių, mados namų ir pan.

Jos vaikystė, taip pat kaip ir Melanie, buvo sunki ir vieniša. Winnie išgyveno patyčias, dėl kurių net gi metė mokyklą ir mokėsi namuose. Aplinkiniai vaikai ne tik kad su ja nežaidė, bet ir vadino karve bei zebru. Iškentus tokius laiku, dabar mergina mėgausi tuo, kad kiti ja žavisi ir grožisi. O kadaise netgi galvosi apie savižudybę, dabar ji mėgaujasi meile su “Formulės – 1” čempionu Lewisu Hamiltonu. Modelis taip pat gali pasigirti bendradarbiaujanti su tokiomis garsiomis kompanijomis kaip “Diesel” ir “Desigual”.