Tai stiprus antioksidantas, turintis antibakterinių ir netgi priešvėžinių medžiagų. Gydytojai vieningai sutaria, kad imbieriniai gėrimai puikiai kovoja su peršalimu ir yra itin naudinga profilaktinė priemonė nuo gripo. Imbieras jau tūkstančius metų yra naudojamas Azijos kultūrose kulinariniams ir medicininiams tikslams, kadangi imbieras turi priešuždegiminių, kraujotaką ir virškinimą gerinančių savybių. Šis prieskonis tampa dar svarbesnis šaltesniu metų sezonu, ypač žiemą – ne tik dėl jo natūraliai sušildančių savybių, bet ir pasak kiniečių, imbieras atkuria žmogaus dvasinę pusiausvyrą, nes turi savyje energijos, kurią kiniečiai vadina „yang“ , be kurios žmogus negalėtų normaliai gyventi.
Ritualą su šilta vonia ir imbieru reikėtų daugiau naudoti žiemą. Valgyti imbierą, gerti imbiero arbatą, maudytis imbiero vonioje – visa tai suteikia nenusakoma naudą žmogaus tiek psichinei, tiek fizinei būklei. Imbieras pagerina kraujotaką, sustiprina imunitetą, atkuria kūno pusiausvyrą, skatina protinę veiklą, pagerina nervinę sistemą.
Be visų šių gydomųjų savybių, vakarinė šilta vonia su imbieru stipriai pagerina dar ir miego kokybę bei suteikia odai švelnumo ir padaro ją tarsi aksominę.
Tiesiog prisileiskite į vonią šilto vandens ir įberkite į ją pusę puodelio šviežiai tarkuoto imbiero. Vonioje pagulėkite bent 20 minučių ir pasistenkite atsipalaiduoti. Šią procedūrą kartokite bent kartą per savaitę.
Keletas naudingų patarimų prieš gulantis į vonią:
Neskubėkite. Šilta vonia mėgaukitės tik tuomet, kai tikrai turite pakankamai laiko. Juk odai prireiks laiko, kad galėtų pasisavinti visas naudingas medžiagas, todėl vonioje gulėti patartina bent 20 minučių.
Gerkite daug vandens. Prieš gulantis į vonią ir po jos patartina išgerti bent po stiklinę vandens, kad organizmas nepatirtų dehidratacijos. Kitaip, jei vonia dažnai mėgaujatės vakare, kitą rytą gali skaudėti galvą. Geriausia gerti vandenį su citrina ar žolelių arbatas, kurios organizmą naudingosiomis medžiagomis aprūpins ir iš vidaus.
Venkite toksiškų šaltinių. Kadangi po procedūrų vonioje atsiveria visos odos poros, patartina bent valandą vengti tokių toksiškų šaltinių, kaip chloras, dūmai, oro gaivikliai ir oro tarša, mat taip tik dar labiau pakenksite savo odai.
Vonią praturtinkite eteriniais aliejais. Jei norite išties pasimėgauti atpalaiduojančia vonia, į vandenį įlašinkite ir savo mėgstamo eterinio aliejaus. Yra daug eterinių aliejų, kurie itin veiksmingai atpalaiduoja (tarkime, levandų, ramunėlių ar rožių aliejai), stimuliuoja ir suteikia energijos (tarkime, pipirmėčių, rozmarinų ir citrinžolių aliejai) arba pagerina organizmo detoksikacijos procesus (tarkime, arbatmedžių ar eukalipto aliejai). Voniai dažnai pakanka vos keleto koncentruoto eterinio aliejaus lašų.