Viešas apkalbėjimas modelių pasaulyje – neprofesionalu

„Viešas apkalbėjimas“ yra įrodymas, kad ne visiems modeliams ir fotografams išeina susišnekėti tarpusavyje fotosesijos metu. „Viešo apkalbėjimo“ priežastys vyksta tuomet, kai tarp fotografo ir modelio įvyksta nesusikalbėjimas. To priežastys gali būti, kai kažkuri pusė pavėluoja į fotosesija, atlieka neprofesionaliai savo darbą, elgiasi grubiai arba nepagarbiai ir t.t.
Tačiau nepaisant to, modelių industrija pabrėžia, kad reikia vengti tokių „viešų apkalbėjimų“ nes galiniame rezultate – tai neduoda nieko gero. Ir nesvarbu kaip blogai tas žmogus būtų pasielgęs, nereikėtų skubėti jo apkalbėti kitiems, nes tai gali atsiliepti prieš patį apkalbėtoją. Pavyzdžiui, modelis ir fotografas dalyvauja fotosesijoje. Visos fotosesijos metu fotografas grubiai elgiasi su modeliu, nes jam nepavyksta išgauti iš modelio tai ko jis nori.
Po fotosesijos, modelis be abejo yra labai nusiminęs ir nepatenkintas fotografo darbu, todėl kai kitas modelis pasiteirauja apie to fotografo darbą, nes nori taip pat pas jį fotografuotis, įskaudintas modelis atsiliepia apie fotografą kaip apie „paskutinį mulkį“ ir pataria su šiuo fotografu jokiais būdais nedirbti. Negana to, modelis papasakoja ir kitiems modeliams koks yra netikęs šis fotografas ir, kad niekas su juo nedirbtų. Būtent tai ir yra vadinama „viešas apkalbėjimas“.
Niekas nesako, kad yra gerai, kai fotografas su modeliu elgiasi nepagarbiai ar grubiai, tačiau modelių pasaulyje yra nerašyta taisyklė, kuri pabrėžia, kad neprofesionalu yra modeliui viešai apkalbėti fotografą kitiem modeliams arba šmeižti jį internetiniuose forumuose.
Žinoma, būna išimčių kai fotografas kabinėjasi prie modelio ir terorizuoja jį psichologiškai ar seksualiai priekabiauja, tačiau tam ir yra policija, kurį tokiais atvejais padeda.
„Viešojo apkalbėjimo“ taisyklė yra taikoma ir fotografams. Dažnai būna atvejų kai tarp modelių ir fotografų nėra chemijos, nėra bendravimo fotosesijos metu. Tuomet, savaime aišku, fotosesija nebus sėkminga. Ir tai yra visiškai normalu. Fotografas turi ramiai susitaikyti ir priimti tokią situaciją. Vien tai, kad fotografas turėjo nekokią patirtį su tam tikru modeliu – tai nereiškia, kad tam pačiam modeliui su kitu fotografu atsitiks tas pats.
Jeigu norite turėti profesionalo reputaciją, reikia būti diskretiškiems. Reikia suprasti, kad ne kiekviena fotosesija turi būti sėkminga, ne su kiekvienu fotografu turi būti puikus bendravimas ir susikalbėjimas. Modelių pasaulyje yra daugybė puikių ir fotografų, ir modelių, todėl vienas rūgštus obuolys – tikrai nesugadins visų kitų.